Blogas

Lentos kaina būna ir maža, ir didelė

Lentos kaina – labai plačiame duomenų rėžyje esantys skaičiai, kur nuo iki netgi negalima įvardinti. To priežasčių yra begalė, nes visos lentos yra skirtingos, tad ir kaina būna tiek maža, tiek ir didelė. Visgi, kokios dažniausiai pasitaikančios priežastis keičia lentų kainas?

Lentos ilgis ir plotis

Be abejonės, lentos dydis yra vienas iš pirmiausių dalykų, apie kurį galima pagalvoti vertinant kainos kitimo priežastis. Lentos gali būti vieno metro, gali būti trijų ar net šešių metrų ilgio, gali būti supjautos pagal Jūsų pageidavimus ir t. t. Dažniausiai yra skaičiuojama medienos kubinio metro kaina, tačiau jei lentų ilgiai nestandartiniai ar pjovimų atliekama nemažai – kaina gali ir pakilti.

Lentos storis

Kuo lenta storesnė, tuo jis bus brangesnė. Tačiau gali būti ir priešingai – ypač plonoms lentoms taip pat gali būti didinamas antkainis. To priežastis – didelis jų trapumas ir sudėtingas pjovimas. Taigi, nepersistenkite keldami reikalavimus ploninant lentą, nes tai ne tik didins lentos kainą, bet ir negarantuos Jums sėkmingo lentos pervežimo, stipresnis krestelėjimas plonytes ilgas lentas gali perlaužti ar įskelti.

Lentos

Medienos rūšis

Pušis ir ąžuolas kainuoja skirtingai. Tą pirmiausiai galima pastebėti žvelgiant į malkų kainas. Nenuostabu, kad ir pušinės lentos kaina yra kur kas mažesnė nei ąžuolinės, nes ąžuolas kur kas retesnis medis, lėčiau augantis. Vienas svarbiausių lietuviams medžių natūraliai yra brangesnis, tad ir visi gaminiai iš jo yra brangesni.

Užsakomas kiekis

Labai dažnai sakoma, jog urmu pigiau. Tas dažnai galioja ir lentoms. Kuo didesnis užsakomas lentų kiekis, tuo mažesnė vienos lentos kaina bus. Net jei lyginant vienos lentos kainą skirtumas ir neatrodo didelis, galutiniame kiekyje labai pasijaučia. Sutaupysite pirkdami lentas, vėliau sutaupysite pirkdami kitas statybines medžiagas ir pasistatę namą pajusite, kad sutaupyti dėl perkamo kiekio pavyko tikrai solidžiai.

Lentos kokybė

Savo klientams užtikriname tik ypač aukštą kokybę, todėl mūsų sandėlyje kartais lieka netinkamos kokybės gaminių, taip pat ir medienos, kurios lentoms naudoti nerizikuojame. Visgi išmesti ją nėra prasminga, nes kai kurie klientai specialiai ieško brokuotų gaminių, kuriuos panaudoja smulkiems darbams, ūkyje. Tokių gaminių kaina iš tiesų kur kas mažesnė, tad jei ieškote lentų ar kitų medienos gaminių darbams, kur nėra svarbi kokybė ar tinka brokuota mediena – galbūt turėsime ką pasiūlyti pigiau. Prastos kokybės lentų kaina gali būti netgi mažesnė už apdirbimui tinkamos medienos savikainą.

Pjovimų skaičius ir tikslumas

Paprastos lentos, net jei jų ir ilgis bus gana trumpas, kainuos kur kas mažiau nei tokie medienos gaminiai, kuriems reikės atlikti kelias dešimtis pjovimų, o ir matmenys turės būti labai tikslūs. Pastarieji reikalauja kruopštaus darbo, o tai, savaime suprantama, atima daugiau laiko. Be to, daugiau naudojama įranga. Visa tai kilsteli tokių gaminių (tiek išskirtinių lentų, tiek ir kitų medienos gaminių) kainą. Tarp tokių gaminių būna įvairios išpjaustytos lentos, lenktos medienos detalės ir t. t.
Nepaisant visko, medienos ir lentų kaina Lietuvoje yra ganėtinai patraukli, todėl daugelyje įvairiausių sričių medis yra vyraujanti medžiaga. Taip pat populiarumo prideda ir galimybė daug darbų, susijusių su medžiu, be didesnių vargų atlikti savarankiškai, namų sąlygomis, ko nepasakysi apie plastiko ar metalo gaminius. Susitvarkykite medinę taburetę kur kas lengviau nei pakeisti lūžusios metalinės kėdės koją, tiesa?

Dalintis
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.